Uncategorized

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, kısaca dişlerin renginin olduğundan daha açık tonlara getirilmesi işlemidir.

Gündelik yaşamda yenilen ve içilen şeylerin etkisiyle dişlerin sararması sonucu profesyonel bir yardımla dişlerin beyazlatılma işlemidir. Evde diş beyazlatma adı altında yapılan işlemlerin pek faydası olmadığı bilinen bir gerçek olduğu için mutlaka bir profesyonele danışılması gerekir.

DİŞ BEYAZLATMA SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Diş beyazlatma işlemini iki ana başlıkta toplayabiliriz. Bunlardan ilki, ofis tipi beyazlatma, diğeri ise ev tipi beyazlatmadır.

Ofis Tipi Beyazlatma

Klinikte hazırlanan, kişiye özel bir plak yardımıyla evde uygulanan bir beyazlatma işlemidir. 1-3 arası seans olarak süren tedavi daha beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Ev Tipi Beyazlatma

Ev tipi beyazlatma işleminde ise, bu işlemin hastanın kendisi tarafından uygulanmasına denir. Hastanın kendi dişlerine özel bir uygulamadır. Bu işlem ise 3-7 gün arası sürebilir.

BEYAZLATMA İŞLEMİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

Beyazlatma işlemi 18 yaşını geçmiş herkese, dişlerindeki diğer sorunlar halledildikten sonra uygulanabilir.

DİŞ BEYAZLATMA İŞLEMİ ZARARLI MIDIR?

Doktor kontrolünde yapılmayan, eczaneden direkt alınan ürünler ile yapılan diş beyazlatma işlemi; diş eti çekilmesinden, dişlerin yapısının bozulmasına kadar birçok zararlı sonuca sebebiyet verebilir. Doktor kontrolünde yapılan diş beyazlatma işleminin herhangi bir zararı yoktur.

DİŞ BEYAZLATMA SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Diş beyazlatma işleminden sonraki birkaç gün aşırı sıcak ve aşırı soğuk yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır. Renk verici özelliği olan meyve suyu, çay ve kahve gibi içecekler de asla tüketilmemelidir. Eğer tüketilirse dişler eski rengine geri dönecektir. İşlem sonrası dişlere iyi bakılırsa uzun süre kalıcı olan bembeyaz gülümsemelere sahip olunabilir.