Diş implantları çeşitli sebeplerle ağızda eksik olan dişlerin yerlerine uygulanan yapay diş kökü görevi gören titanyum esaslı materyellerdir. İmplant uygulamalarında amaç üzerine yapılan fonksiyonel estetik protezler ve dişler ile ağız bütünlüğünün sağlanabilmesidir.  İmplantlar yardımı ile sabit ve hareketli diş protezleri yapılabilmektedir.

İMPLANT NEDİR?

İmplantlar eksik dişlerin yerini doldurabilecek ve fonksiyonel olarak dişler ile aynı görevi görebilecek, titanyumdan yapılmış biyomateryallerdir.

HANGİ DURUMLARDA İMPLANT YAPILIR?

Bir veya birkaç dişin eksik olduğu durumlarda ve tüm dişlerin eksik olması durumlarında yapılır.

İMPLANT TEDAVİSİ AĞRILI MIDIR?

İmplant lokal anestezi ile yapıldığından ötürü hasta herhangi bir ağrı hissetmez. İşlem sonrası oluşacak ağrılar için ise ağrı kesici ilaç almak yeterlidir.

İMPLANT TEDAVİSİ NE KADAR SÜREDE TAMAMLANIR?

İmplant sayısına göre değişiklik gösterebilen bu süreç yaklaşık 4 ayda tamamlanır. Bu süre hastanın çene kemiğinin durumuna bağlı olarak da değişebilir.

İMPLANT TEDAVİSİNİN AŞAMALARI NELERDİR?

İmplant tedavisi üç aşamalıdır. İlki planlama aşaması, ikincisi ise cerrahi aşamadır. Planlama aşamasında hastanın diş yapısı ve çene kemiği detaylı incelenerek buna göre bir yöntem izlenir. Cerrahi aşamada ise implantın kemiğe yerleştirilmesi işlemi uygulanır. 3. aşama ise protez aşamasıdır. implantların kemik ile birleşmesi sonrasında hastadan ölçü alınarak hazırlanan estetik dişler, implantların üzerine yerleştirilmektedir.

NEDEN İMPLANT TEDAVİSİ UYGULANMALIDIR?

Yemek yeme esnasında daha rahat bir çiğneme sağlar.

Sağlam ve güvenilir bir tedavi yöntemidir.

Estetik bir görünüm sağlar.

Diğer protezlere oranla oldukça uzun ömürlüdür.

İmplant tedavisinde çene kemiği zarar görmez.

Önemli Bilgi: Hastalar iyileşme sürecinde kesinlikle sigara kullanmamalıdır.

Temadent olarak kliniğimizde sadece TSE ve FDA onaylı implant markaları tercih ederiz.

Sorularınız mı var?

Hemen Destek Alın

Ağız ve diş sağlığınız hakkında detaylı bilgi almak istediğiniz durumlar için bize her zaman ulaşabilirsiniz. İletişim bilgileri için tıklayın.